Fassaadide restaureerimine Lõuna-Eestis

Fassaadide restaureerimine Lõuna-Eestis on Ribabo OÜ poolt pakutav teenus. Kui on soov pikendada hoone kasutusiga, suurendada selle soojapidavust või anda hoonele lihtsalt uus ja atraktiivsem välimus, siis on üheks lihtsamaks lahenduseks fassaadi restaureerimine. Iga hoone komponent, mis puutub kokku pidevalt muutuvate ilmastikutingimustega, vajab regulaarset, mõnikord ka põhjalikumat hooldust.

Fassaad ei ole hoonele ainult ilusa välisilme andmiseks. Õigesti projekteerituna, kvaliteetselt teostatuna ja sobivaid materjale kasutades on ta komponent, mis tõstab elumaja väärtust, aitab kokku hoida küttekuludelt ja niiskuse eest kaitstes pikendab hoone põhikonstruktsioonide eluiga.

Fassaadi restaureerimise protsess algab kliendi vajaduste ja objekti olukorra kaardistamisest. Mõnikord piisab piisab ainult fassaadi kattematerjali viimistlemisest – uus krohvi kiht, vana värvi eemaldamine ja uus värv. Samas võib tullaa ette olukordi, kus selgub, et viimistluse all olev soojustuse ja hüdroisolatsiooni kiht on amortiseerunud ja ette tuleb võtta põhjalikum fassaadi restaureerimine.

Lõuna-Eestis (samuti ka mujal Eestis) võib veel palju kohata vanu silikaattellistest fassaade. Majad, mis ehitati ajal, kui kütmine oli odav, vajaksid kaasaegsemaid soojustus ja viimistluslahendusi. Nii soojustus kui viimistlusmaterjalide valik on tänapäeval väga lai, rahuldades ka kõige nõudlikuma kliendi vajadused.

Küttekulude probleem on üks sagedasemaid põhjuseid, miks fassaadi restaureerimine enamasti ette võetakse. Lihtsalt küttesüsteemi vahetamine võib küll tuua teatava kokkuhoiu, kuid soojuskadude likvideerimine suurendab investeeringu kasutegurit veelgi. Uuest ja efektiivsemast küttesüsteemist pole kasu, kui köetakse endiselt edasi välisõhku.

.

Sõltuvalt materjalide ja tehnoloogiliste lahenduste kasutamisest, võib uus fassaad vähendada energiakulu isegi 50% võrra. Lisaks püsikulude vähenemisele suurendab see kinnisvara väärtust. Kinnisvara ostjad, üürijad või rentijad on muutunud aja jooksul teadlikumaks. Otsuse tegemisel kaalutakse erinevaid tegureid ja lisaks välimusele võetakse arvesse ka muid kulusid.

Vähem oluline ei ole ka kinnisvara välimus. Visuaalselt meeldiv välisilme on oluline faktor, mis tõstab elukvaliteeti või aitab luua ettevõttest parema potentsiaalsetele klientidele või koostööpartneritele. Tänapäeval langetavad inimesed sageli otsuseid nii, et oluline komponent on ka visuaalil. Pilt räämas ja lagunevast tootmishoonest võib kanduda edasi ka esmamuljele, mis kandub eelarvamusena edasi ka toote või teenuse kvaliteedist

Meie põhiliseks teenuseks on fassaadide restuareerimine Lõuna-Eestis, võtke meiega ühendust ja leiame Teile sobiva lahenduse.